AKILLI TOPLANTI ODASI ÇÖZÜMÜ

Talentum Teknoloji olarak yaptığımız Akıllı Toplantı Odası çözümlerinde her projeyi ayrı ayrı değerlendirip terzi usulü bir yaklaşım ve işverenin istekleri ile Verimlilik, Konfor ve İşlevsellik ön planda olacak şekilde A'dan Z'ye tüm bileşenler en ince ayrıntısına kadar planlanarak hayata geçiriliyor. Bunun içinde tüm çalışmanın büyük bir titizlikle aşama aşama ayrıntıları belirlenmkete. Ana hatları ile Akıllı Toplantı Odası kapsamına bakacak olursak;

 

AKILLI AYDINLATMA

Akıllı Toplantı Odası konsepti içerisinde aydınlatma önemli bir yer tutmaktadır. Çalışma alanlarında aydınlatma armatürleri seçimi ve yerleşiminin önemi kadar toplantı öncesi, toplantı sırasında ve  sunum sırasında ışık seviyelerinin ideal düzeylerde kısılıp açılmasıda bir o kadar önemlidir. Bu sebeple ister Akkor Flemanlı, ister Led armatür projede kullanılıyor olsun; bu aydınlatmaların Dim olarak kontrolü sağlanmaktadır. 

İKLİMLENDİRME KONTROLÜ

Toplantı Odası iklimlendirmesi için ister Yerden Istma, ister VRF / VRV, ister Klima, ister Fancoil kullanılsın hiç sorun değil. Tüm bu sistemler Control4 tarafından kendi özellikleri ile kontrol edilir. Bu sayede Toplantı senaryoları dahilinde ki toplantı hazırlık senaryosunun devreye sokulması ile birlikte Control4 iklimlendirme sistemini otomatik olarak devreye sokar ve en ideal konfor sıcaklığına mümkün olan en kısa sürede getirir. Toplantı boyunca oda en ideal sıcaklık seviyesinde tutar. Toplantı Odası RoomOff (Odayı Kapat) senaryosu ile birlikte Control4 tüm iklimlendirme elemanlarını devreden çıkararak enerji tasarrufu sağlanmasına katkı sağlar.

PERDE VE AKILLI CAM KONTROLÜ

Toplantı Odasında senaryolar ile entegre perde ve akıllı cam kontrolü sadece konfor açısından değil aynı zamanda enerji tasarrufu açısından da önemlidir. Projeksiyon açıldığında Projeksiyon perdesinin ve Storların yada Akıllı Camın kapanması daha rahat bir sunum için en ideal ortamın oluşması adına önemlidir. Ancak güneş alan odalarda perdelerin güneşin yoğun olduğu zamanlarda kapanarak oda konfor sıcaklığının uygun seviyelerde tutulması ve soğutma giderlerinin düşürülmesi açısındanda önemlidir. Projeniz için uygun çözüme ulaşın.

A/V SİSTEMLERİ VE KONTTOLÜ

Toplantı Odalarında kullanılacak görüntüleme sistemleri Toplantı Odasının kullanım amacına (Video Konferans, Bilgi Paylaşımı, Döküman Sunumu vs.) ve büyüklüğüne göre (Koltuk Sayısı ve Masa Şekline göre) Projeksiyon, Videowall, Akıllı Tahta ve Tek Parça Geniş Ekran çözümleri tercih edilmektedir. Toplantı Odası Ses Sistemi de Toplantı sırasında sunum sesinin katılımcılar tarafından rahat ve homojen bir şekilde duyulması ve Toplantı hazırlık senaryosu ile katılımcıların odaya gelişinde müzik yayını için uygun bir şekilde projenize uygun ürünler ile çalışılır.

VİDEO KONFERANS SİSTEMİ

Eğer Toplantı Odasını farklı lokasyonlardaki ekibinizle görüşmek için kullanıyorsanız, toplantı odasının büyüklüğüne göre sabit açılı yada konuşana yönelen hareketli kameralı, döküman paylaşımlı ve android işletim sistemi seçenekleri ile Konferans Sistemi alternatiflerimizi ve bunu akıllı otomasyonunuz ile kontrol edebilmenin kolaylığını keşfedin.

MASA BUATLARI

Toplantı sırasında enerji ihtiyacı olduğunda yada kablo ile sunum yapmak istediğinizde, bir ses kaynağından odanın içine ses vermek istediğinizde, gelen misafirinize kablosuz network şifrenizi vermek istenmediğinizde kablo ile networke bağlanmasını sağlamak için; en kolay ve görsel olarak Toplantı Masasının görselliğini bozmayacak şekilde istediğiniz bağlantılar için pnömatik kapaklı, retraktör lü özelleştirilebilen ürünler ile ihtiyaç duyduğunuz tüm bağlantıları keşfedin.

KABLOSUZ SUNUM SİSTEMİ

Katılımcılarının Toplantı sırasında ortak paylaşımda bulunmasını kablolarla sınırlandırmak istemezseniz, Kablosuz Sunum Sistemi tam sizin ihtiyacınıza göre. Sunum yapmak için sadece bulunduğunuz odanın sunum cihazına bağlanmanız yeterli. Tek bir ekranda 16 kullanıcıya kadar aynı anda sunum yapılmasını sağlayacak çözümlerimiz mevcut. Hatta yapılan sunumları isteyen katılımcıların mobil cihazlarındanda takip edebilmesine olanak tanıyan farklı alternatiflerimizde mevcut.

TOPLANTI ODASI BİLGİLENDİRME EKRANI VE DIGITAL SIGNAGE ÇÖZÜMÜ

Şirket yada Plaza içindeki Toplantı Odası sayısına göre şekillendirilen, Toplantı Odası girişinde bulunan ekran üzerinden o gün kaçta, nekadar süre ile hangi Toplantının Olduğunun gösterildiği, exchange ile network ortanımda Toplantı zamanın belirlenerek Toplantı Odasının o saatler arasında dolumu boşmu olduğunun görülebildiği, Digital Signage ile de birlikte çalışabilen bilgilendirme sistemleri için lütfen bizden bilgi isteyin.


Bize whatsapp ile yazabilirsiniz.
Whatsapp iletişim hattı
Akıllı Ev Sistemleri
İletişim Departmanı