Makel Smarthome

Makel Smarthome olarak, tüm dünyada kabul görmüş KNX iletişim protokolü üzerinden çalışma yapmakta ve bu protokolü kullanan akıllı ev ve otomasyon ürünlerini üretmekteyiz. Bu konuda 2014 den itibaren önemli projelere imza atmaktadır. 

MAKEL KNX OTOMASYON ÜRÜNLERİ

Makel Smarthome olarak birçok alandaki projelerde yer alabilecek otomasyon sistemlerini eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde devreye alabilecek ürün, teknik alt yapıya Türkiye’nin yanısıra Almanya, İran, Suudi Arabistan, Azerbaycan, Kıbrıs’ta da sahip güçlü bir yapılanması bulunmaktadır. İçinde olunan ve hali hazırda devam eden projelerin ana başlıkları;

  • Avm 
  • Residence
  • Okul
  • Hastane
  • Yönetim Binaları
  • Fabrika
  • Adliye Binası 
  • Otel
  • Yalı
  • Köşk, Daire ve Villa 

Enerji Verimliliği

 

Smarthome ile Enerjiyi verimli kullanın, daha yaşanabilir bir dünya ve daha yüksek hayat standartlarına ulaşın. Ayrı ayrı kullanılan fonksiyonları bir araya toplayan, optimize edilmiş enerji kullanımıyla Makel akıllı bina teknolojisi, global bir standart olan KNX normlarının üzerinde yükseliyor.

Binanızdaki aydınlatma, ısıtma, havalandırma, güvenlik, ölçümleme, zamanlama, ses ve görüntü fonksiyonlarını kontrol etmek ve yönetmek artık çok kolay. İster otomatik, ister merkezi olarak, isterseniz bina dışından cep telefonuyla ya da internet üzerinden erişerek binanızı kontrol edin. Makel Akıllı Ev Sistemi ile her şey mümkün...

Güvenlik

Hareket sensörleri, eve girmeden davetsiz misafirleri tespit edip uzaklaştırılabilir, kapı ya da pencerelere yapılacak müdahalelerde siren çaldırıp SMS ile uyarı vermesi sağlanabilir.

Duman dedektörleri, ısı dedektörleri, su baskın sensörleri ve gaz kaçağı dedektörleri yardımı ile yangın, su baskını ya da gaz kaçağına karşı güvenlik sağlanabilir. Yerleştirilecek kameralar sayesinde uzaktan internet ya da cep telefonu yoluyla mekanizlenebilir ve görüntüler kayıt altında tutulabilir.

Smarthome, siz evde yokken meydana gelebilecek su kaçaklarını engellemek için su baskın dedektörleriyle ve evinizde olabilecek gaz, duman kaçağı ve yangın ihtimallerine karşı gaz, duman ve ısı dedektörleriyle, her türlü olumsuz aksiyona karşı sizi uyaran ve çeşitli senaryoları devreye alan bir sistemdir.

Uzaktan Erişim

Uzaktan erişim sayesinde, evinize gelmeden önce evinizde bulunan sistemlerin kontrolünü yapabilirsiniz. Böylece siz dışarıdayken evinizde yaşam olduğu hissini uyandırabilirsiniz.

Evinize gelmeden önce sıcak bir ortamın sizi karşılamasını istiyorsanız cep telefonunuzdan sisteme bağlanıp, ısıtma sisteminizi istediğiniz sıcaklıkta çalıştırabilir, iklimlendirme ile ilgili diğer kontrolleri (nem alma, fan hızı kontrolü, alttan ısıtma vb.)de daha sonra sisteminize entegre edebilirsiniz.

Evinizdeki sistemle, pc veya iPad üzerindenbağlantı kurabilir, istediğiniz senaryoları devreye alabilirsiniz.

Dünyanın neresinde olursanız olun, uzaktan erişim sayesinde internet üzerinden binanızı kontrol edebilirsiniz.